„Czysty będzie już nasz świat, o porządek umiemy dbać”.

„Czysty będzie już nasz świat, o porządek umiemy dbać”.

To hasło towarzyszyło dzieciom z grupy „Mądre sowy” podczas udziału we wtorkowej akcji „Sprzątanie świata”. Inicjatywa ta miała na celu m.in. kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego, ukazanie skutków zaśmiecania świata oraz uświadomienie tej akcji dla życia na Ziemi. Przedszkolaki wyposażone w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci wyruszyły w bliskie otoczenie przedszkola i zajęły się oczyszczaniem terenu. Zbierane śmieci od razu segregowały do 3 kolorowych worków: niebieskiego, zielonego, żółtego. Doskonale radziły sobie z wykonaniem tego zadania. Dzieci posprzątały plac obok zakładu fryzjerskiego, sklepu, poczty, przedszkola oraz boisko sportowe. Mądre sowy udowodniły, że potrafią dbać o otaczające środowisko. Inni mogą brać z nich przykład.

Skip to content