Dzień Kota w grupie Mądre sowy

W piątek 17 lutego w grupie „Mądre sowy” obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. W tym dniu prawie wszystkie dzieci upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół. Ubrane były w czarne i szare stroje z maskami kotów lub wymalowanymi twarzami. Przyniosły maskotki kotów, książki o kotach. W czasie zajęć z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, rozwiązywały zagadki, słuchały wierszy i piosenek o kotach, poznawały ich przysmaki oraz opowiadały o swoich domowych ulubieńcach. Aktywnie uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i pijąc mleczko. Na zakończenie uczestnicy „kocich zabaw” wykonali pracę plastyczną – na sylwecie kota naklejali brakujące elementy: oczy, wąsy, nos, pyszczek. Obiecali, że swoimi „milusieńskimi” będą opiekować się przez cały rok, a nie tylko w dniu ich święta.

Skip to content