Dzień owoców i warzyw u Pszczółek.

Dzień owoców i warzyw u Pszczółek.

13 października  Pszczółki obchodziły ,,Dzień owoców i warzyw” .  Święto było poprzedzone cyklem  zajęć związanych  z poznawaniem jesiennych darów sadu  i ogrodu. Tego wyjątkowego dnia  przedszkolaki  przyglądały się jak nasza  kucharka  pani Renatka przygotowuje surówkę z jabłka i marchewki. Dzieci miały możliwość zaobserwować  i porównać  pracę robota kuchennego i zwykłej tarki jarzynowej   w przygotowaniu tak  zdrowej potrawy.  Wspomniane święto było też okazją do spaceru na pobliski stragan  , aby porozmawiać ze sprzedawcą na temat uprawy warzyw, a także wzbogacić kącik przyrody o dorodne okazy owoców i warzyw .

 Ponadto podczas zajęć wychowankowie bawili się przy piosence ,,Smaczne warzywa , rozpoznawały owoce i warzywa po kształtach , nauczyły się prostej rymowanki ;Jem owoce i jarzyny .W nich mieszkają witaminy. Po nich zdrowie, siłę mam  to jest pyszne, mówię wam!

Zachęcamy wszystkich, aby świętować każdego dnia- jedząc warzywa i owoce bogate w witaminy.

Skip to content