Dzień Postaci z Bajek w grupie Promyczków.

Dzień Postaci z Bajek w grupie Promyczków.

We wtorek 28 listopada wszystkie dzieci z grupy Promyczków przebrały się za ulubioną bajkową postać . Przedszkolaki zaprezentowały swoje stroje i w kilku słowach opowiedziały o bajkowej postaci . Święto to było okazją nie tylko do rozwijania zainteresowań czytelniczych, ale również zwróceniem uwagi na wychowawczą i edukacyjną rolę bajek , które uczą dokonywania wyboru , motywują do naśladowania pozytywnych cech , rozróżniania dobra od zła , niesienia pomocy, okazywania współczucia . W trakcie zajęć dzieci rozwiązywały zagadki , bawiły się przy muzyce , kolorowały obrazki , wcielały się w role . Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy „Znawcy postaci z bajek.” Był to dzień pełen wrażeń . Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom za przygotowanie strojów dla dzieci.

Skip to content