Dzień wody

22 marca grupa Pszczółki świętowała Dzień Wody. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane w kolorze niebieskim. Wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody i jej znaczenie w przyrodzie. Zajęcia edukacyjne połączyliśmy że świetną zabawą. Dzieci dowiedziały się jak woda krąży w przyrodzie i skąd bierze się deszcz.Na podstawie wysłuchanego wiersza opowiadały komu potrzebna jest woda. Z uwagą słuchały i samodzielnie układały hasła o wodzie. W czasie zabaw badawczych sprawdzały co pływa, a co tonie. Określały smak, zapach, kolor wody. Dzieci pływały łódką po jeziorze, łowły ryby w stawie. Przez naszą salę przepłynęła rzeka Wisła z piosenką ” Płynie Wisła, płynie”. Zabawy przyniosły dzieciom dużo radości i zadowolenia.