Innowacje pedagogiczne u Misiów w lutym.

W lutym Misie przystąpiły do realizacji innowacji pedagogicznych pod hasłem „kreatywne zabawy plastyczne” . Głównym celem innowacji jest poznanie nowych technik plastycznych. Twórczość plastyczna jest jedną z najważniejszych form działalności dziecka. W lutym dzieci poznały frottage oraz bawiły się folia bąbelkowa. Do frottage wykorzystano liście, Korę oraz kolorowa kredę, która pocierała kartkę, pod którą umieszczony był przedmiot. Zabawa z folia bąbelkowa sprawiła dzieciom wiele radości. Spacerowanie kolorowa ścieżka i strzelająca folia bąbelkowa rozwija zmysł dotyku, a poprzez. Kolory pojawiające się na ścieżce dzieci stymulowały wzrok. Eksperyment mieszania kolorów, sprawił, że powstały nowe kolory. Zwykła zabawa, a niesie ze sobą naukę.

Skip to content