Innowacje pedagogiczne w marcu u Misiów

Dzieci poznały nowa technikę plastyczna, malowanie gwaszem. Poznały właściwości gwaszu, jak ni malować. Gwasz to farba, która łatwo się rozprowadza, równomiernie pokrywa malowane obrazki. Dzieci łączyły kolory, dzięki czemu powstawały nowe. Powstały piękne, wiosenne kwiaty. Zabawy z masą solna to druga innowacja. Do pracy z masą solna zaprosiliśmy rodziców, co jeszcze bardziej urozmaiciło zajęcia. W rynku wspólnie z dziećmi została przygotowana masą solna. Masą solna rozwija wyobraźnię oraz aktywność twórcza dzieci, doskonali zdolności manualne, rozwija wrażliwość estetyczna. Dzieci poznały najpierw legendę o toruńskich piernikach, a następnie wspólnie z rodzicami formowały różne kształty pierników z masy solnej. Gdy prace wyschły pomalowaliśmy je farbami. Zajęcia dały dzieciom dużo radości, a wspólną pracą z rodzicami pewności siebie oraz zadowolenie że wspólnie wykonanej pracy. Dziękujemy rodzicom za udział.

Skip to content