Mądre sowy w Zalipiu

Mądre sowy w Zalipiu

Zalipie to wyjątkowa i najbardziej malownicza wieś w Polsce, położona na Powiślu Dąbrowskim. W celu poznania tego pięknego miejsca 13.10.2022r. „Mądre sowy” wybrały się na wycieczkę. W domu wybitnej malarki Felicji Curyłowej podziwiały wystrój izb zdobionych malowankami z kolorowych kwiatów oraz wyrobami z bibuły: pająkami, rózgami. Oglądały tradycyjny strój powiślański, własnoręcznie wykonany przez artystkę. Zwiedziły również bogato dekorowaną chatę z pełnym wyposażeniem malarki i poetki Stefanii Łączyńskiej. Wzięły udział w warsztatach plastycznych, malując drewnianą zakładkę. Prace wykonywane z precyzją i dużym zaangażowaniem okazały się niepowtarzalne. Każdy uczestnik warsztatów zabrał swoje dzieło do domu na pamiątkę. W dobrych humorach wróciliśmy do przedszkola.

Skip to content