Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Dzieci na całym świecie kochają misia „o małym rozumku”, ale „wielkim sercu”. Uczy on bowiem w prosty sposób wielu życiowych mądrości. Pokazuje, że warto cieszyć się z najmniejszych rzeczy. Jest życzliwy dla innych, a przyjaźń i pomaganie przyjaciołom są dla niego bardzo ważne. 18 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Przedszkolaki z grupy „Mądre sowy” również postanowiły uczcić to sympatyczne święto. W trakcie zajęć dowiedziały się jaka była historia powstania książki o przygodach Puchatka i kim był Krzyś. Wybrały się w podróż do Stumilowego Lasu, aby poznać przyjaciół Kubusia i wesoło się z nimi bawić. Rozwiązywały quizy, zagadki. Na koniec odśpiewały misiom kołysankę, układając je do snu, a same zabrały się za kolorowanie pamiątkowych ilustracji z Kubusiem Puchatkiem.

Skip to content