My cię drzewo ustroimy

My cię drzewo ustroimy

„My cię drzewo ustroimy’’  – w minionym tygodniu grupa ,, Promyczki’’ poznawała tajniki przyrody związane z opadaniem liści z drzew. W swoich nietypowych działaniach wykonały emocjonalne liście – życzenia dla wszystkich odwiedzających przedszkole. Przystroiły nimi drzewo a dobre emocje przekazały od siebie dla innych.

2. Na chodniku przed przedszkolem stoi grupa dzieci. Ubrane są one w ciepłe kolorowe kurtki i czapki. Troje dzieci trzyma liście wycięte z kartonu. Na wszystkich są naklejone białe kółka z narysowanymi uśmiechniętymi buziami - emocjami. Są też kartoniki z napisami wykonanymi czarnymi drukowanymi literami. Na pomarańczowym liściu widnieje napis: ,, Ciesz się przyjaźnią! ’’, na zielonym: Miłego dnia!, na czerwonym: ,, Bądź wesoły!’’. Po prawej stronie widać fragmenty zaparkowanych samochodów.

4. Obok zielono - żółtego ogrodzenia przedszkolnego widać rosnące dwa małe drzewa bez naturalnych liści. Na jednym z nich zawieszone są kolorowe kartonowe liście. Na liściach naklejone są narysowane uśmiechnięte buzie - emocje oraz kartoniki z mało czytelnymi napisami. Na ziemi, pod drzewami widać leżące, opadłe liście. W tle widoczne dwa duże budynki.
3. Nauczycielka ubrana w ciemną kurtkę i szalik podnosi do góry małą dziewczynkę ubraną w szarą kurtkę i czapkę oraz różowe spodnie. Dziecko trzyma w ręce zielony kartonowy liść i próbuje go zawiesić na gałązce drzewa. Obok widać zawieszony brązowy liść z napisem: Życzymy ci zdrowia!’’ oraz naklejoną uśmiechniętą buzią w kształcie koła. Z prawej strony widać fragmenty zaparkowanych samochodów, z lewej drzewa i ogrodzenie przedszkolne.
Skip to content