Promyczki obchodzą Dzień Niezapominajki .

15 maja Promyczki zaprosiły swoich rodziców na wspólne obchody Dnia Niezapominajki. W tym dniu królował kolor niebieski . Niezapominajka uczy serdeczności i popularyzuje piękną polską przyrodę. W tym dniu sadzi się w ogrodach, na balkonach małe niebieskie kwiatki, które mówią: „nie zapomnij o miejscu, w którym żyjesz, o tradycji i przyrodzie”.

Podczas spotkania dzieci wraz z rodzicami wysłuchały BAJKI O NIEZAPOMINAJCE , rozmawiały o ochronie przyrody, wykonywały zadania przyrodnicze, bawiły się przy muzyce . Na koniec zaprezentowały stroje ekologiczne. Była to okazja do znakomitej zabawy oraz zdobycia wiedzy o środowisku naturalnym i jego ochronie. Mam nadzieję, że to urocze Święto Niezapominajki, przyczyni się do rozbudzania w dzieciach i w nas samych szacunku do przyrody i rozwijania świadomości ekologicznej.
Bardzo dziękuję Rodzicom za pomysłowość i zaangażowanie w przygotowanie strojów dla swoich pociech.

Skip to content