Promyczki obchodzą Dzień Zdrowego Odżywiania .

W trakcie przerabianej tematyki tygodnia „Dbamy o zdrowie ”-rozmawiano na zajęciach z dziećmi o potrzebie właściwego odżywiania się , spożywania owoców i warzyw , a także częstego spędzania czasu na powietrzu- uprawiania sportów, a w sytuacji zaistniałej konieczności- choroby – skorzystania z pomocy lekarza, czy pielegniarki. Dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia , wiedzą jak ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu są witaminy, których najwięcej znajduje się w owocach i warzywach . Dlatego też wspólnie ustaliły, że samodzielnie przygotują owocowe pyszności .Promyczki z wielkim zapałem kroiły owoce na sałatkę, układały ciekawe kompozycje; kolorowe tęcze, delfinki, jeże. W tym dniu nikogo nie trzeba było namawiać do próbowania samodzielnie przygotowanych pyszności.
Święto to miało na celu promowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci.

Skip to content