Promyczki obchodzą Światowy Dzień Zwierząt.

Promyczki obchodzą Światowy Dzień Zwierząt.

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest 4 października W naszym przedszkolu grupa „Promyczków ” uczciła to święto 25 października.

Dzieci wspólnie z nauczycielem montowały gazetkę tematyczną , rozmawiały o zwierzętach domowych, egzotycznych, leśnych i polarnych , przeglądały , atlasy i albumy tematyczne . Dzieci słuchały i odgadywały odgłosy zwierząt, a także rozwiązywały zagadki o zwierzętach, uczestniczyły w zabawach ruchowych w których tematem przewodnim były zwierzęta

Celem tych działań, było uświadomienie przedszkolakom, że zwierzęta, to istoty, które potrafią czuć i o które należy dbać, bo często potrzebują naszej pomocy. Przedszkolaki bardzo chętnie opowiadały o tym, w jaki sposób opiekują się zwierzątkami, które mają w swoich domach. Na zakończenie dzieci malowały obrazki zwierząt wybranych przez siebie , z których powstanie ciekawy album.

Skip to content