Pszczółki obchodzą Biały Dzień – Dzień Bałwanka.

W czwartek najmłodsza grupa w przedszkolu obchodziła Dzień Bałwanka . W tym dniu w przedszkolu odbyło się wiele zabaw , których motywem przewodnim był bałwanek. Dzieci ubrane na biało wybrały ulubionego kolegę , który wcielił się w rolę głównego bohatera dnia . Atrakcją dla dzieci była zagadka o bałwanku jako wprowadzenie do tematu, wspólne lepienie bałwanka papierowymi kołami, ponieważ pogoda za oknem i brak śniegu uniemożliwił dzieciom wyjście do ogrodu. Pszczółki bawiły się z bałwankiem przy piosenkach i zabawach ruchowych, śpiewały piosenki o tematyce zimowej , przeliczały papierowe bałwanki, porządkowały je według koloru kapelusza. Każde dziecko samodzielnie wykonało pracę plastyczną wyklejając postać zimowego gościa z gotowych elementów. Wykonane prace można podziwiać na tablicy w przedszkolnej szatni.

Skip to content