Pszczółki obchodzą Dzień Zdrowego Odżywiania.


Bardzo ważne jest aby od najmłodszych lat wpajać zasady zdrowego odżywiania. Na zajęciach w przedszkolu najmłodsza grupa „ Pszczółek ”wysłuchała inscenizacji wiersza pt; W czym chowają się witaminki. Dzieci dowiedziały się dlaczego należy spożywać produkty mleczne, jeść dużo owoców i warzywa, oraz co może spowodować nadmierne spożywanie słodyczy. Dzieci poznały Piramidę zdrowego żywienia , dostrzegły , że dla prawidłowego rozwoju ważne jest nie tylko zdrowe jedzenie, picie wody, ale i uprawianie sportu. Dzieci segregowały produkty metodą promyczkowego uszeregowania na zdrowe i niezdrowe. Rozmawiały z przedszkolną kucharką o właściwym odżywianiu, i z jej pomocą przygotowały smaczny jogurt bananowy, poznały również smak chlebka bananowego.

Skip to content