Pszczółki obchodzą Światowy Dzień Kota.

17 lutego w grupie Pszczółek odbyły się zabawy związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Kota. Dzieci w tym dniu zamieniły się rolami i stały się milutkimi kociakami. W trakcie zajęć dzieci oglądały zdjęcia różnych kociaków, słuchały ciekawostek z ich życia, zapoznały się ze sposobami pielęgnacji, kocimi zwyczajami i nawykami żywieniowymi. Rozwiązywały zagadki, opowiadały o swoich domowych kotkach, nauczyły się nowej zabawy pt; Mały kotek sobie śpi, bawiły się przy „kocich” przebojach, wykonały prace plastyczną – Czarnego kotka. Wyjątkowo tego dnia wszystkie dzieci wypiły kubeczek ulubionego napoju kotków- mleka, które przygotowała nam pani kucharka. Dzień ten spędziliśmy w miłej i serdecznej atmosferze. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do tej uroczystości.

Skip to content