Pszczółki poznają zasady bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę ulicy.

Pszczółki poznają zasady bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę ulicy.

 Bardzo ważne jest, aby od najmłodszych lat wpajać dzieciom zasady bezpieczeństwa w ruchu  drogowym . W ciągu całego tygodnia w ramach przerabianej tematyki „Jestem bezpieczny na drodze” – najmłodsi poznawali te zasady . Najpierw w sali przedszkolnej pod okiem swej wychowawczyni, podejmując zabawy tematyczne z  matę przejścia dla pieszych uczyli się jak właściwie i bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy. Zabawie towarzyszyło wiele emocji . Dzieci  z dużym zaangażowaniem podejmowały swoje role. Kiedy umiejętność ta została perfekcyjnie opanowana przez wszystkich . Grupa ubrana w kamizelki odblaskowe  w myśl zasady „bądź widoczny na drodze” wybrała się na najbliższe przejście dla pieszych , aby zweryfikować swoje umiejętności.


							
Skip to content