Spotkanie ze strażakami

Nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wietrzychowicach. Przedszkolaki z zachowaniem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mogły poznać pracę strażaków, umundurowanie oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, a także ratują zwierzęta. Podczas spotkania strażacy uświadomili dzieciom jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielić pierwszej pomocy. Wielką radość przedszkolakom sprawiło obejrzenie z bliska wozu strażackiego oraz zapoznania się z jego wyposażeniem. Wszystkie dzieci mogły wypróbować swoich sił i zmierzyć się z prawdziwym wężem strażackim. Na zakończenie spotkania ” Pszczółki „, „Promyczki”, „Mądre Sowy „, „Misie ” podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennej pracy.

Skip to content